Перше листопада, вже 100 років  є і залишиться в українському житті однією з найбільших подій нашої історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року  на  ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі  Конституції стала іменувати себе Західно – Українською Республікою.

Перший листопад раз і назавжди перекреслив плани полонізації західно – українських земель, бо новостворена Українська Галицька Армія, ядром якої став легіон УСС,- героїчно обороняла здобуту, без краплі крові, волю. Учні училища радо вивчили  історію та пісні січових стрільців, адже це великий та прекрасний пласт нашої культури.

І сьогодні актуально лунає пісня «Ой у лузі червона калина» — гімн Січових стрільців, «Ой на горі на Маківці», «Заспіваймо пісню веселеньку».

Керівники  гуртків Дарія Кобецька та Мар’яна Ших провели Караоке  у сквері на площі Данила Галицького, та пропонували всім перехожим згадати та поспівати пісні, що вже давно стали класикою української музичної культури.

Учнівська молодь радо підхопила пропозицію  співати пісні  знаменитих усусусів.

«Ми знаємо нашу  історію, та співаємо пісні рідною мовою, моя улюблена пісня- «Гей там на горі січ іде»,- коментував учень першого курсу Данило Задорожний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *